Novinky

Projekt SVIT

V těchto dnech firma TEDOM s.r.o. uspěla ve veřejné obchodní soutěži vyhlášené dne 07.07.2008 na realizaci stavby:„ZVYŠOVANIE ENERGETICKEJ EFEKTÍVNOSTI CHEMOSVIT ENERGOCHEM, a.s.“.  Dodávka projektu představuje výstavbu nového energo centra, které bude zajišťovat dodávky tepla pro areál Chemosvitu a části města Svit. Vyrobená elektrická energie bude dodávána do areálu Chemosvitu a následně pak do soustavy VSE. 5 kogeneračních jednotek TEDOM o celkovém elektrickém výkonu 9,975 MW je navíc navrženo tak, aby jednotky byly schopny zálohovat elektrickou energií části areálu Chemosvitu na napětové úrovni 5,25 kV. Cena projektu přesahuje sumu 12 mil EUR.

Národní výstava v Mexiku

Počátkem října 2009 se v rámci proexportní politiky Ministerstva průmyslu a obchodu v Mexiku konala poprvé Národní výstava České republiky. Této akce se zúčastnilo 26 českých firem. Firma Tedom představila své výrobkové portfolio určené pro latinskoamerický trh. Zástupce firmy rovněž vystoupil na konferenci o kogeneračních jednotkách, která byla součástí paralelně probíhající místní výstavy Green Expo.

 

Projekt EU-DEEP

V červnu 2009 byl posledním společním jednáním v Bruselu ukončen po pěti letech projekt EU-DEEP financovaný Evropskou komisí a koordinovaný francouzskou společností GDF Suez z Paříže. Během pěti let se do projektu zapojilo 42 firem ze 16 zemí. Naše firma byla v projektu od počátku a byla jediným zástupcem z České republiky.

Celý článek

Kogenerační jednotky šetří emise CO2

Díky kombinovanému způsobu výroby elektřiny a tepla a vysoké účinnosti přeměny primárního paliva přispívají kogenerační jednotky TEDOM významným způsobem k úsporám emisí CO2. Srovnáme-li průměrnou roční výrobu elektřiny ze všech dosud prodaných kogeneračních jednotek TEDOM se stejným množstvím elektřiny vyrobené v uhelných elektrárnách, dojdeme k roční úspoře 4.413.275 tun CO2.

První projekt TEDOM na důlní plyn v Polsku

TEDOM v dubnu 2009 dokončil v Polsku první projekt na důlní plyn mimo území České republiky. Vlastní realizaci projektu předcházelo vytvoření konsorcia mezi firmami TEDOM s.r.o., ZEG S.A., Gorprojekt a předání nabídky na dvě kogenerační jednotky v lednu 2008. El. výkon každé KJ byl 1,95MW. Po vítězství v tendru začaly projektové práce a rozjela se výroba.

Celý článek

Instalace KJ do kotelen společnosti MVV

V březnu letošního roku byla podepsána smlouva na dodávku kogeneračních jednotek TEDOM pro firmu POWGEN, a.s.
Jedná se o největší dodávku kogeneračních jednotek v České republice v roce 2009. Projekt zahrnuje dodávku 9 kogeneračních jednotek o celkovém el.výkonu 13,4 MW, které budou instalovány do stávajících kotelen společnosti MVV v lokalitách: Děčín, Louny, Opava a Studénka.
Zajímavosti o projektu: nejmenší jednotka má el.výkon 420 kW, největší dodávaná jednotka pak 2014 kW. Všechny jednotky jsou osazeny plynovými motory firmy MWM (DEUTZ - dřívější název firmy).
Celý projekt má být dle harmonogramu ukončen do konce roku 2009.

 

Micro T30
Micro T30

Ojedinělá šance Micro T30 AP

Nabízíme k prodeji novinku na trhu v oblasti mikro kogenerace. Jednotka Micro T30 AP vyniká vysokou účinností a je postavena na japonském stacionárním motoru.
V případě Vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat:
j.mokry@chp.tedom.cz nebo j.tichy@chp.tedom.cz.
Cento T120 SP
Cento T120 SP

Nová instalace v Austrálii

Jedná se o jednotku Cento T120 SP na zemní plyn, monitoring jednotky je uskutečňován přes internet bridge. Tato jednotka byla instalována v prostorách nově vybudovaných kancelářích v hlavním městě Canberře.
2000. jednotka TEDOM
2000. jednotka TEDOM

Kogenerační jednotka číslo 2000

Celkový instalovaný výkon elektrárny je 8MWe. Dodávka se skládá z kontejnerových jednotek TEDOM CON G3520C, transformátory pro napájení technologie, VN rozvodnou, velínem, transformátory vlastní spotřeby a NN rozvodnou.
V současné době probíhá transport kontejnerů na místo instalace. Instalace bude zahájena začátkem března a dokončení je plánováno na květen 2009. U projektu byl kladen důraz zejména na konstrukci, která musí vyhovovat klimatickým podmínkám, jež se pohybují od +45°C do -45°C. Vzhledem k prašnému prostředí, ale i možným sněhovým kalamitám bude elektrárna umístěna na 1,2 m vysokých pilotech.

Cenové rozhodnutí ERÚ

V sekci Download lze najít aktuální cenové rozhodnutí ERÚ č.8/2008 - Příspěvek k ceně elektřiny z kogenerace. Příloha ke stažení zde
« 1 6 10 15 16 17 18 19 »