Novinky

Instalace KJ do kotelen společnosti MVV

V březnu letošního roku byla podepsána smlouva na dodávku kogeneračních jednotek TEDOM pro firmu POWGEN, a.s.
Jedná se o největší dodávku kogeneračních jednotek v České republice v roce 2009. Projekt zahrnuje dodávku 9 kogeneračních jednotek o celkovém el.výkonu 13,4 MW, které budou instalovány do stávajících kotelen společnosti MVV v lokalitách: Děčín, Louny, Opava a Studénka.
Zajímavosti o projektu: nejmenší jednotka má el.výkon 420 kW, největší dodávaná jednotka pak 2014 kW. Všechny jednotky jsou osazeny plynovými motory firmy MWM (DEUTZ - dřívější název firmy).
Celý projekt má být dle harmonogramu ukončen do konce roku 2009.

 

Micro T30
Micro T30

Ojedinělá šance Micro T30 AP

Nabízíme k prodeji novinku na trhu v oblasti mikro kogenerace. Jednotka Micro T30 AP vyniká vysokou účinností a je postavena na japonském stacionárním motoru.
V případě Vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat:
j.mokry@chp.tedom.cz nebo j.tichy@chp.tedom.cz.
Cento T120 SP
Cento T120 SP

Nová instalace v Austrálii

Jedná se o jednotku Cento T120 SP na zemní plyn, monitoring jednotky je uskutečňován přes internet bridge. Tato jednotka byla instalována v prostorách nově vybudovaných kancelářích v hlavním městě Canberře.
2000. jednotka TEDOM
2000. jednotka TEDOM

Kogenerační jednotka číslo 2000

Celkový instalovaný výkon elektrárny je 8MWe. Dodávka se skládá z kontejnerových jednotek TEDOM CON G3520C, transformátory pro napájení technologie, VN rozvodnou, velínem, transformátory vlastní spotřeby a NN rozvodnou.
V současné době probíhá transport kontejnerů na místo instalace. Instalace bude zahájena začátkem března a dokončení je plánováno na květen 2009. U projektu byl kladen důraz zejména na konstrukci, která musí vyhovovat klimatickým podmínkám, jež se pohybují od +45°C do -45°C. Vzhledem k prašnému prostředí, ale i možným sněhovým kalamitám bude elektrárna umístěna na 1,2 m vysokých pilotech.

Cenové rozhodnutí ERÚ

V sekci Download lze najít aktuální cenové rozhodnutí ERÚ č.8/2008 - Příspěvek k ceně elektřiny z kogenerace. Příloha ke stažení zde

Legislativní změny v roce 2009

Dovolujeme si upozornit naše zákazníky, že vyhláška ERÚ č. 541/2005 Sb., o Pravidlech trhu s elektřinou, zásadách tvorby cen za činnosti operátora trhu s elektřinou a provedení některých dalších ustanovení energetického zákona, ve znění novelizace č. 454/2008 Sb. ze dne 29.12.2008 stanovuje povinnost výrobce s instalovaným výkonem nad 100 kW předávat provozovateli distribuční soustavy "Měsíční výkaz o spotřebě elektřiny".

Plné znění právního předpisu naleznete na internetových stránkách www.eru.cz, v sekci Právní předpisy a soudní rozhodnutí/ Právní předpisy ČR.
Věříme, že tyto informace pomohou v orientaci v legislativních změnách pro rok 2009 a těšíme se na další spolupráci.

Vzor výkazu naleznete zde

EKO-ENERGIE

Tento program realizuje Prioritní osu 5 "Efektivní energie" Operačního programu Podnikání a inovace.
Cílem programu EKO-ENERGIE je stimulovat aktivitu podnikatelů v oblasti snižování energetické náročnosti výroby a vyššího využití obnovitelných a druhotných zdrojů.
Termín pro podání žádostí končí posledního února!
Bližší informace o kritériích touho projektu najdete na webových stránkách MPO zde
« 1 5 10 14 15 16 17 18 Následující »