Instalace v budově banky

 

Banka Mediolanum

Mediolanum S.p.A. je italská společnost poskytující veškeré finanční služby. Založena byla v roce 1982 Enniem Dorisem ve městě Basiglio. Pan Doris je stále generálním ředitelem společnosti a akcionářem s nejvyšším 40% podílem akcií. Druhým největším akcionářem je Fininvest s podílem 36 %. Aktivity Mediolanum směřují do oblasti bankovních služeb, životního pojištění podílových fondů. Zaměřuje se svými produkty především na jednotlivce a rodiny. Firma působí i v dalších evropských zemích, zmíníme Španělsko, kde je vlastníkem Fibanc. Společnost je na seznamu hlavní akciové burzy v Itálii a také součástí FTSE MIB indexu (srovnávací index akciového trhu).

Popis projektu
Společnost Energia+ s.r.l., obchodní zástupce Tedom a.s. v Itálii, vyhrál realizaci projektu pro jednu z největších bank v Itálii. Hlavním cílem bylo, aby kogenerační jednotka mohla fungovat jako náhradní zdroj elektřiny v případě výpadku. U jednotek TEDOM označujeme tyto jednotky SPE. Banku Mediolanum tvoří dvě budovy, v každé z nich jsou instalovány dvě kogenerační jednotky. Dalším cílem bylo co nejefektivněji využít vyrobené teplo. V letním období se využívá princip trigenerace, kdy je vyrobené teplo přeměňováno za pomoci absorpčního systému na chlad.
  
Přínosy instalace kogeneračních jednotek
Vyrobená elektřina se používá pro vlastní potřebu celého areálu, případný přebytek se prodává do sítě. Kogenerační jednotka slouží také jako pohotovostní zdroj energie v případě výpadku proudu. Instalace kogenerační jednotky splnila očekávání a přináší očekávané úspory.
 
Základní informace o instalované kogenerační jednotce

 

Typ jednotky Cento T180
Počet jednotek 4
Palivo zemní plyn
Elektrický výkon 720 kW
Tepelný výkon 892 kW
Roční výroba elektřiny 4 460 MWh
Roční výroba tepla 3 600 MWh
Rok instalace 2008
Investor Mediolanum
Místo instalace Milano (Itálie)

 

Další úspěšný projekt

Banka American express v Římě, kde byly instalovány 2 kogenerační jednotky TEDOM Cento T160.